I'm Different - nová povídka Skye. Psaná na Wattpadu.
Are You My Sis - nová povídka Jessie. Psaná na Wattpadu.

Mé sladké šestnácté století.

23. března 2014 v 11:08 | Sky |  Recenze
Konečně jsem se donutila napsat recenzi na knihu, kterou jsem nedávno na horách dočetla. Nebude to nic moc, ale tak :D.

Knihu jsem si koupila jen kvůli tomu, abych měla co napsat do povinného čtenářského deníku. Ale kniha mě tak zaujala, že musím vyhledávat už druhý díl. Prý ale ještě není napsaný.
Informace o knize:
Vydavatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Ilustrace: --
Spisovatel: Rachel Harrisová
Díl: 1.
-------
Cat Crawfordová má rozvedené rodiče, tudíž žije u svého otce v Hollywoodu. Její matka je každou chvíli s jiným a její otec je slavný filmový režisér. Cat si ke svému tělu nikoho nepouští - ani kamarády, ani kluky, kteří by o ní měli zájem. Otcova přítelkyně se rozhodně Cat uspořádat oslavu šestnactých narozenin. Pro mladou dívku je ale jediné pozitivum to, že bude v italské Florencii.
První den při návštěvě tohoto renesančího města Cat dovedou nohy přímo do cikánského stanu, kde potká Reynu - věštkyni. Ta se rozhodne poslat ji přímo ro šestnáctého století, kde bude jinou dívkou než doposud byla a pozná své prapředky. "Caterino, mám pro tebe úžasné dobrodružství. Měj oči otevřené a zkus se poučit ze všeho, co tě potká." - To jsou slova Reyny, která jí řekne na rozloučenou, než se objeví v renesanční Florencii roku 1504.
Právě tam se ocitne Pazinenzou rodu D'Angeli, která se přestěhovala ke své tetě a strýci z Londýna, protože její rodiče zemřeli. Pozná plno přátel, jako je její sestřenka, bratránek a jeho kamarád Lorenzo, do kterého se časem zamiluje.
Renesance je ovšem jiná doba, a strýc a teta se rozhodnou, že jí provdají o několik let staršího Niccola, který se zná dlouhodobě s jejím strýcem a spolupracuje s ním.
Cat ovšem zjistí, že její chůva Lucia byla ve skutečnosti skrytá Reyna, a těsně před svatbou jí dostane zpět do její doby. Její výprava jí ale otevřela oči a dokázala se i zamilovat. A do koho?
Ne, konec knihy vám neprozradím, dozvíte se, až si ji přečetete.
Hodnotím jí deseti body. Je tam i renesanční mluva, což mě okouzlilo, a Cat to občas ujelo. Každopádně je to krásná kniha, nádherně napsaná. Doufám, že se brzy vydá druhý díl.
Sky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MrMarkii MrMarkii | Web | 23. března 2014 v 11:18 | Reagovat

Vypadá to zajímavě a i ten děj je moc zajímavý... :)

2 Karolína Karolína | Web | 23. března 2014 v 14:57 | Reagovat

Na tu knížku jsem narazila před vánoci, ale byla tak drahá, že jsem jí tam bohužel musela nechat. Až jí budou mít u nás v knihovně, určitě si jí musím půjčit a přečíst! Díky za připomenutí a skvělou recenzi.

3 Buddy Buddy | Web | 23. března 2014 v 15:18 | Reagovat

Recenze je dobrá a kniha vypadá taky dobře, ale není to typ co bych normálně četla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama